Pegem Akademi Türkiye'de Çocuk, Oyun ve Oyuncak Müzeciliği

% 15

İNDİRİM

128.00 TL 108.22 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

•Türkiye’nin, dünyadaki bazı tür oyuncakların ilk örneklerine sahip bir ülke olduğunu,
•Dünyada ilk çocuk müzesinin 1899’da, ilk oyun ve oyuncak müzesi örneklerinin 20. yüzyılın ortalarından sonra kurulduğunu,
•Türkiye’de ilk oyuncak müzesinin 1990’da, ilk oyun müzesinin 2015’te, ilk çocuk müzesinin ise 2017’de kurulduğunu,
•Türkiye’de 16 ilde kurulmuş olan çok sayıda çocuk, oyun ve oyuncak müzesi olduğunu,
•Oyuncak müzesi olarak kurulmasa da büyük bir oyuncak koleksiyonuna sahip müzelerin ve yerlerin olduğunu,
•Türkiye’deki oyuncak müzelerinde 1700’lerden günümüze nesneler bulunduğunu…
BİLİYOR MUYDUNUZ?
Bu kitapta, ilk bölümde oyun ve oyuncak hem tarihsel olarak, hem de farklı bağlamlarda ele alınmıştır. İkinci bölümde dünyada ve Türkiye’de müzeciliğin tarihsel gelişiminin yanı sıra daha özelde çocuk, oyun ve oyuncak müzeciliğinin tarihsel gelişimi incelenmiştir. Ayrıca, dünyada bu alanda önemli sayılabilecek müzeler tanıtılmıştır. Kitabın odağı olan son bölümde ise Türkiye’de bu alanda kurulmuş olan tüm müzeler ve benzeri yerler incelenmiştir. Elde edilen veriler ışığında önemli sonuçlara ulaşılmış ve alana katkı sunacak öneriler sunulmuştur. Bu kitap, Müzecilik, Müze Eğitimi, Halkbilimi, Arkeoloji, Antropoloji, Çocuk Folkloru, Eğitim, Tarih ve Sosyoloji alanlarında çalışmalar yürüten araştırmacılara kaynak olabilecek niteliktedir. Ayrıca alana ilgi duyan okurlara kılavuz olacak önemli bilgiler içermektedir.

 

Sayfa Sayısı : 166

Ebat : 13.5x21 cm

Cilt Tipi : Ciltsiz

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786258325874

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim