Pegem Akademi Sayılar ve Matrisler Teorisi

% 15

İNDİRİM

520.00 TL 439.66 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

İnsanlık tarihinin en büyük buluşunun “Sayılar” olduğuna herkes hemfikirdir sanırım. Bir “ e = 2,718... ” sayısının mühendislikte harikalar yarattığını; bir “ π = 3,14... ” sayısının virgülden sonraki milyar basamaklarında doğum tarihlerimizi, TC numaralarımızı gizlemesi tesadüf olmamalıdır. “Sayılar ve Geometri (Pegem Akademi, 2020)” kitabında diğer gizemli sayıları ve bu sayıların geometrilerini tanıtmıştık. Bu kitapta,
• ikili (düzlemsel) sayı (kompleks, hiperbolik, dual, genelleştirilmiş kompleks vb.)
• uzaysal sayı (reel kuaterniyon, split kuaterniyon, oktoniyon vb.)
• Fibonacci ile Lucas sayı
katsayılı matrislerin cebirsel işlemleri ve cebirsel yapıları en detaylı tüm detayları ile incelendi. Kitabın ilerleyen baskılarında da, diğer sayılar kullanılarak matris teorisinin genişletilmesi planlanmaktadır. Matrisler Teorisi ile Sayılar alanlarının buluştuğu ve sayıların matris düzeyinde geniş bir görünümünü sunan bu kitap, Matematiğin tüm alanlarında veya disiplinler arası çalışmalar yapan araştırmacılara faydalı olacağı düşüncesindeyim. Ayrıca, sayıların ve matris konularının çekici ve olağandışı işleyişi nedeniyle lisansüstü öğrencileri ve Matematik araştırmacıları arasında popüler olacağı düşüncesindeyim. Kitabın dizin işlemlerinde büyük emek sarf eden lisansüstü öğrencilerim Arş. Gör. Edanur ERGÜL, Arş. Gör. Hamide Feyza AYKUT ve Öğr. Gör. Kübra ÇETİNBERK nezdinde tüm “Yüce Research Group” üyelerine teşekkür ederim.

Kitabın, lineer cebir, sayılar teorisi, matris teorisi alanlarının yanı sıra disiplinler arası yapılacak her akademik çalışma için bir rehber olması dileğiyle...
En derin saygılarımla.

Prof. Dr. Salim YÜCE
Yıldız Teknik Üniversitesi
Yüce Research Group
 

 

Sayfa Sayısı : 906

Ebat : 16x23.5 cm

Cilt Tipi : Ciltsiz

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786256357884

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim