Pegem Akademi Ölçme Aracı Uyarlama El Kitabı

% 15

İNDİRİM

108.00 TL 91.31 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

Bilimsel araştırma sürecinin önemli aşamalarından biri olan ölçme aracı uyarlama çalışmaları; eğitim, sağlık, sosyal bilimler ve fen bilimleri gibi farklı alanlardaki araştırmacıların yaygın olarak başvurdukları ve süreç içinde birçok sorunla baş etmek durumunda kaldıkları önemli çalışmalardır. Ölçme aracı uyarlama süreci; sosyal, kültürel, dilsel, bilişsel ve duyuşsal özellikler dikkate alınarak, o aracın kültüre uygun hale getirilmesi çalışmalarını içerir ve özellikle kültürlerarası karşılaştırma yapmanın amaçlandığı çalışmalarda oldukça önemlidir.
Bu kitap, Ölçme Araçlarına Kısa bir Bakış”, Kültür ve Kültürlerarası Ölçme Aracı Uyarlama”, “Ölçme Aracı Uyarlama Süreci”, “Ölçme Aracının Psikometrik Niteliklerinin Belirlenmesi ve Örnek Uygulama” bölümlerinden oluşmaktadır. Her bölüm, yurt içi ve yurt dışı alanyazın dikkate alınarak, olabildiğince sade ve yalın bir dille, her bilim alanından araştırmacının rahatlıkla anlayabileceği bir üslupla yazılmaya çalışılmıştır. Kitapta; özellikle uyarlama sürecine ilişkin örnek uygulamalar verilerek anlatım zenginleştirilmeye çalışılmış, araştırmacıların ihtiyaç duyduklarında başvurabilecekleri, süreç içinde yaşayabilecekleri sorunlara, zihinlerini meşgul eden sorulara ilişkin tatmin edici yanıtlar bulabilecekleri bir kaynak olmasına özen gösterilmiştir. Bu özelliği ile kitap, farklı alanlarda ölçme aracı uyarlama çalışmaları yapan araştırmacılar ile lisans ve lisanüstü eğitimini sürdüren öğrencilerin yararlanabilecekleri temel bir el kitabı niteliğindedir.

Sayfa Sayısı : 124

Ebat : 16X23,5 cm

Cilt Tipi : İNCE KAPAK

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786256357044

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim