Pegem Akademi Öğretmenlik Meslek Etiği

% 15

İNDİRİM

144.00 TL 121.75 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

Meslek etiği, ahlaki profesyonelliği inceleyen bir bilim dalı olmakla birlikte aynı zamanda profesyonel bir grup ahlaki öz-farkındalığı, ideolojisi ve psikolojisinin toplamıdır. Meslek etiği, tarihsel uygulama sürecinde biriken deneyimi sistematikleştirir, etkinliklere özgü genelleştirir ve bu tür etkinlikler geliştikçe geliştirir. Bu nedenle meslek etiği, faaliyet türü ve türüne göre belirlenen belirli özellikleri taşıyan bir tür genel ahlak olarak düşünülebilir. Başka bir ifadeyle meslek etiği, mesleki ahlakı inceleyen uygulamalı bir bilimsel disiplindir. Öğretmenin meslek etiği ise, bir kişinin görevine ve dolayısıyla mesleğinin doğası gereği ilişkili olduğu insanlara ve bir bütün olarak topluma karşı tutumunu belirleyen bir dizi norm ve davranış kural olup, etik standartların profesyonel alana uygulanmasını temsil eder. Meslek etiğinin genel ilkeleri arasında tarafsızlık, nesnellik, gizlilik, gerekli özen, görevlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi, olası veya görünürdeki çatışmalardan kaçınma yer alır. Bu kitapla, güncel araştırma temelli bilgilere genel bir bakış sunarak etik ve eğitim, etik teorileri ve ilkeler, meslek etiği, öğretmenlik meslek etiği ve ilkeleri alanyazınına katkıda bulunması amaçlanmıştır. Kitabın bu alanda çalışmayı düşünen öğrencilere, akademisyenlere, araştırmacılara, uygulayıcılara ve yöneticilere yardımcı olacağı ümit edilmektedir.

“Bir öğretmenin sadece meslek sevgisi varsa iyi bir öğretmen olabilir, öğrenci sevgisi varsa mesleği seven öğretmenden daha iyi olabilir, ancak hem meslek hem öğrenci sevgisini bulunduran öğretmen gerçek öğretmen olabilecektir.”
Lev Tolstoy
 

Sayfa Sayısı : 190

Ebat : 16x23,5 cm

Cilt Tipi : İNCE KAPAK

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786256890046

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim