Pegem Akademi Mutluluğun İnşası - Pozitif Psikolojiye Dair Pratik Bir Rehber

% 15

İNDİRİM

156.00 TL 131.90 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

Mutlu ve anlamlı bir hayat sürmek, belki de insanların ortak temennilerinin başında gelir. Peki mutlu ve anlamlı bir hayat nasıl inşa edilir? İyi oluş nedir? İyi oluşun önündeki engeller nelerdir? Bu sorular gibi daha pek çok benzer soru, bugün Pozitif Psikoloji olarak tanımlanan bir bilim alanının odağında yer almaktadır. Pozitif psikoloji, ruhsal bozuklukların tanı ve tedavisine odaklanan anaakım psikolojik yaklaşımları tamamlayıcı ve dengeleyici olmak gayesiyle ortaya çıkan bir çalışma alanıdır.

Mutluluğun İnşası: Pozitif Psikolojiye Dair Pratik Bir Rehber kitabı, pozitif psikoloji alanını, ortaya çıkışı, gelişimi, içerdiği temel kavram ve modelleri ile geleceğine yönelik değerlendirmeleri bağlamında ele almaktadır. Kitabın içerisinde her biri aynı zamanda ayrı bir çalışma alanı olan Akış, Minnettarlık, Mindfulness gibi pek çok konuya yer verilmektedir. İnsanın iyi olma halinin çok boyutlu bir durum olduğu dikkate alındığında, kitapta da bu bakış açısıyla uyumlu olarak beslenmeden, ziksel egzersize, yaşamda anlam duygusundan psikolojik sağlamlığa kadar çeşitlenen bir yelpazede pek çok konuya, kavrama ve modele yer verilmiştir. Kitapta ayrıca her bir konu ile ilgili olarak uygulamaya dönük egzersiz ve aktivitelere yer verilmiştir. Anlamlı ve mutlu bir hayatın inşası sürecinde uygulamanın değeri paha biçilmezdir.

“Mutluluğunuz üzerine düşünürken hatırda tutmanız gereken iki önemli nokta vardır. İlki, neşe, kendinden geçme ve aşırı sevinç gibi yükselen olumlu duygularla dolu bir hayat mümkün değildir; hepimiz öyle ya da böyle belli durumlarda, hayal kırıklıkları ve yenilgiler yanında, kayıplardan dolayı üzüntüler ya da adaletsizliklerden dolayı öfke yaşayacağız. Hayatın kaçınılmaz iniş çıkışlarını olduğunu kabul etmek, ileriye doğru atılacak büyük bir adımdır. Pozitif psikolojinin ardındaki bilim, hepimize çıkışlardan en iyi şekilde yararlanmamız ve inişlerin duygusal etkisini hakketmemiz konusunda yardımcı olabilir. Hatırlanması gereken ikinci nokta deneyimlerinizdeki kısa süreli değişimler, duygu durumunuz ve duygularınızda görece kısa süreli artışlara yol açabilir. Kötümser bakış açısında bir azalma ya da iyimserlikte artış gibi uzun dönemli kişisel değişimler tutarlı bir motivasyon, öz kontrol ve uzun zamanlar çaba göstermeyi gerektirecektir. Bence pozitif psikoloji biliminin bize verdiği mesaj çok açıktır, iyi oluşunuzda uzun dönemli gelişimleri başarmak, her gün küçük bir
şeyleri farklı olarak yapmak anlamına gelmektedir.”
 

 

Sayfa Sayısı : 202

Ebat : 13.5x21 cm

Cilt Tipi : İNCE KAPAK

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786258325423

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim