Pegem Akademi Matematik Eğitiminde Algoritma Tasarımı ve Python Programlamaya Giriş

% 15

İNDİRİM

188.00 TL 158.95 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

Matematik eğitiminde algoritma tasarımı ve programlama etkinlikleri öğrencilerin yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözme, bilgi ve iletişim teknolojileri okur-yazarı olma gibi 21. yüzyıl becerilerini geliştirmeye fırsat sunar. Bu etkinliklerin ulaşılabilir ve kolay öğrenilebilir programlama dilleri ile tasarlanması, etkileşimli öğrenme ortamları oluşturulması bağlamında önemlidir. Python, bu özellikleri taşıyan bir programlama dili olarak son yıllarda algoritma tasarımı ve programlama aracı olarak farklı alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kitapta Python programlama dili nesneleri matematik eğitimi özelinde okuyucuya tanıtılmış; bu nesneler programlamaya dayalı matematiksel problem çözme etkinlikleri tasarlamak amacıyla kullanılmış; ilköğretim düzeyinden lisans düzeyine kadar pek çok matematiksel kavramı içeren problemlerin çözüm süreci Python programlama nesneleri ile yapılandırılmıştır.

Algoritma tasarımı ve programlama ile matematiksel problem çözmenin ara kesitinde bilgi işlemsel düşünme adı verilen bir akıl yürütme süreci açığa çıkar. Bilgi işlemsel düşünme sürecinin öğrenme ortamlarında tetiklenmesi, programlama becerileri ile matematiksel yeterlikler arasında bağ kurmak açısından önemlidir. Bu bağlamda, kitapta yer verilen ve kitabın editörü rehberliğinde yazarlar tarafından Python programlama nesneleri ile temel matematiksel kavramları ve analiz kavramlarını içeren problem durumlarına çözüm üretmeyi hedefleyecek yönde geliştirilen etkinliklerin öğrenme ortamlarında öğrencilerin bilgi işlemsel düşünmelerini tetikleyeceği ve problem çözme becerilerini geliştireceği düşünülmektedir.

Bu kitap, öğretmen adayları ve öğretmenler için matematik problemlerinin çözüm sürecinde algoritma tasarımı ve programlamanın nasıl kullanılabileceğine yönelik bir rehber niteliği taşıdığı gibi üniversitelerde matematik eğitimi programlarında okutulan Algoritma Tasarımı ve Programlama derslerinde kullanılabilecek bir kaynak kitap özelliği taşımaktadır. Kitabın kapsamı ve içeriği bakımından ilköğretim ve ortaöğretim matematik öğretmenliği programında öğrenim gören öğretmen adaylarına ve matematik öğretmenlerine programlamaya dayalı problem çözme etkinliklerini tasarlama ve yürütme bağlamında yol gösterici olacağını düşünüyoruz. Kitabın tüm okuyuculara faydalı olması, matematik ve matematik eğitimi alanında yeni yolculuklar için bir başlangıç yaratması dileğiyle.

 

Sayfa Sayısı : 138

Ebat : 16x23.5 cm

Cilt Tipi : Ciltsiz

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786256357211

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim