Pegem Akademi Eğitimin Özü

% 15

İNDİRİM

228.00 TL 192.77 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

Öğretmenler, öğrencilerine; eğitim liderleri ise öğretmenlerine bazen “Kendinizi işe vererek yapın.” der. Demek ki insanlar iş yaparken, bazen de kendilerini (self) işe vermeden o işi yaparlar. Peki, “kendini işe vermek” ne demektir? “Kendini işe vermeden iş yapmak” ne demektir? Neden bazı insanlar kendini işe vermez, yani kendini saklar? Öğrencilerin, öğretmenlerin ve eğitim liderlerinin özü ve kendisi, yaşama dahil olmazsa, ne olur?

Bu kitapta okullardaki psikolojik iklimin önemini, öz ve kendilik kavramını etkileyen süreçleri detaylı olarak ele alıyoruz. Özdeğişim, özgelişim, özliderlik, özdeğerlendirme, öziyileştirme, öztanıma, özbenlik, özkontrol, özyeterlik, özdüzenleme, özgerçekleştirme, özaldatma ve özonaylama kavramlarını detaylıca inceliyoruz. Ayrıca bu kavramlar nasıl ölçülür, nasıl geliştirilir ve okul için önemi nedir sorularına yanıt arıyoruz. Örneğin, çok başarılı bir öğrenci yetersiz hissediyorsa, yetersizliği (özü) ortaya çıkmasın diye çalışmayabilir. Burada yapılması gereken, onun kendilik kavramı üzerinde çalışmaktır.

Kitabımızın temel amacı, eğitim yönetimi ve okul gelişimi alanında, öz/kendilik süreçlerini detaylı olarak ele almak, araştırmacılara ve sahadaki uygulamacılara farklı bakış açıları ve araştırma alanları kazandırmaktır.

Bu kitap, aslında okuldaki tüm süreçlerin öz ve kendilik ile ilgisi olduğunu ve güçlü bir eğitim için bu süreçlerin çok iyi yönetilmesi gerektiğini bilimsel bir şekilde ortaya koymaktadır ve eğitim liderlerine ve öğretmenlere bir yol göstermektedir.

 

Sayfa Sayısı : 328

Ebat : 16x23.5 cm

Cilt Tipi : İNCE KAPAK

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786258325799

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim