Pegem Akademi Eğitimde Program Değerlendirme Modelleri

% 15

İNDİRİM

128.00 TL 108.22 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

Eğitim programları, ögelerden oluşan, ögeleri sayesinde işlevsellik kazanan dinamik bir sistemdir. Ögelerin birinde oluşabilecek bir aksaklık diğer ögeleri de etkileyeceğinden tüm eğitim programlarının aksamasına neden olur. Eğitim programlarının son ve tamamlayıcı ögesi olan değerlendirme, gerek öğrenci başarısının değerlendirilmesi gerekse eğitim programlarının etkililiği hakkında karar vermede oldukça önemli bir yere sahiptir. Çeşitli ölçme araçları yardımıyla elde edilen veriler ile programların ne derecede etkili olduğu bu süreçte belirlenmeye çalışılır. Bunun yanı sıra sistematik veri toplama ve program hakkında karar verme noktasında program değerlendirme modellerinin, değerlendirme sürecinde ayrı bir yeri ve önemi vardır. Program değerlendirme modelleri; araştırmacılara bir programın nasıl değerlendirilebileceği ve tasarlanabileceği konusunda yol gösteren birer pusula gibi işlev görürler. Modeller aracılığıyla değerlendirilen ve tasarlanan eğitim programları eğitimde niteliği yükselterek daha iyi bir eğitim hizmeti verilmesine imkân sağlar.

Alanında uzman yazarlar tarafından geliştirilen bu kitap yedi bölümden oluşmaktadır. Kitapta öncelikle program değerlendirmeye kavramsal ve tarihsel bir bakış açısıyla yaklaşılmış ardından da sayıları gittikçe artan program değerlendirme ve tasarım modelleri arasında yer alan ve oldukça işlevsel olduğu düşünülen program modellerine yer verilmiştir. “Aydınlatıcı Program Değerlendirme Modeli, Bellon ve Handler'ın Program Değerlendirme Modeli, Dick, Carey ve Carey Öğretim Tasarımı Modeli, Hammond Program Değerlendirme Modeli, Hümanist Program Değerlendirme Modeli, Pragmatik Program Değerlendirme Modeli” çerçevesinde ele alınan bu kitapta modeller; modelin tanıtımı, dayandıkları felsefe, modelin aşamaları, paydaşları, uygulanmasında kullanılabilecek araştırma yöntemleri, diğer modeller arasındaki farklılıkları, modelin sınırlılıkları ve güçlü yönleri, model ile ilgili yerli/yabancı yapılmış araştırmalar, modele ilişkin kullanılabilecek soru örnekleri çerçevesinde ele alınmıştır.

Kitap, bu modellerin ayrıntılı bir şekilde tanıtımı ve modellere ilişkin soru örnekleriyle program değerlendirme çalışmalarında ele alınabilecek bir rehber konumundadır. Kitapta program değerlendirme ve tasarım yapmak isteyen araştırmacılara yardımcı olabilmek amacıyla modellerin uygulanmasında kullanılabilecek soru örneklerine yer verilmiş olması araştırmacılara modeli kullanma kolaylığı sağlayacaktır.

Kitabın bu özellikleri göz önünde bulundurulduğunda eğitim programları ve öğretim alanına ilgi duyan ve bu alanda araştırma yapmak isteyen tüm eğitimcilere katkı sağlayacağı umulmaktadır.

 

Sayfa Sayısı : 168

Ebat : 16x23,5 cm

Cilt Tipi : İNCE KAPAK

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786256357662

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim