Pegem Akademi Descartes ve Felsefesi

% 15

İNDİRİM

296.00 TL 250.27 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

Descartes, felsefede çağdaş kuramların kendisinde kesiştiği kavşakta yer alan bir başvuru filozofudur. İster modern isterse postmodern felsefe okuması yapalım, bunların hepsi bizi bu rasyonalist filozofta buluşturmaktadır. Bundan ötürü onun felsefesi üzerine okumalar ve incelemeler, 17. yüzyıldan itibaren hiç hız kesmemiştir. Descartes’ın düalist felsefesini anlayabilmenin yollarından biri, tüm felsefesini yöntem, bilgi, varlık, ahlâk ve politika ekseninde araştırmaktan ve sorgulamaktan geçmektedir. O, bilgiyi, tözü, varlığı, ahlâkı ve politikayı yöntemsel şüpheden hareketle ulaşmış olduğu Cogito önermesi üzerine temellendirmiştir. Onda şüphe etmek düşünmek, düşünmek ise var olmaktır. Çünkü şüphe etmek, bilincin bir aktivitesi ve düşüncesidir. Zihin, var olma açısından bedenden daha fazla önceliğe sahiptir. Var olduğum kesin olduğuna göre Cogito da kesindir. Öyleyse ilk bilgi ve ilk ilke “Düşünüyorum, o hâlde varım.” önermesidir. Diğer tüm bilgi ve ilkeleri bu önermeden çıkarsayan Descartes, zamanındaki hâkim bilim ve felsefe anlayışını aşarak geleceğin metafiziğinin temellerini atmış, modern bilimin ve felsefenin kurucusu olmuştur. Her ne kadar salt zihinsel bir felsefe yapmakla eleştirilmiş olsa da Descartes, kendisinden sonraki bilim ve felsefeye yön veren nadir filozoflardan biridir. Bu büyük rasyonalistin düşüncesinin hâlâ tartışılıyor olması “Felsefede Descartes’tan sonra yeni bir şey ortaya konulmadı” yönündeki argümanı güçlendirmektedir. Çünkü kendisinden sonra onu tasdik veya inkâr eden filozofların hepsi Kartezyen’dir. Bu tespitler doğrultusunda çalışmada, Descartes'ın felsefesi rasyonel, analitik ve eleştirel bir akılla ele alınmıştır.

Sayfa Sayısı : 478

Ebat : 13.5x21 cm

Cilt Tipi : İNCE KAPAK

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786256357105

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim