Pegem Akademi Bir Oyun Alanı Olarak Kodlama

% 15

İNDİRİM

180.00 TL 152.19 TL
Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

Bir Oyun Alanı Olarak Kodlama’nın ilk baskısının yayınlanmasından bu yana eğitimde kodlama tüm dünyada daha da yaygınlaşarak popüler hale geldi; ancak kodlamanın erken çocukluğa gelişimsel olarak uygun bir şekilde nasıl getirileceğine yönelik yaklaşımlar çerçeve politika ve yönergeler ile hâlâ desteklenememiştir. Bu kitap, yazılı diller ve programlama dilleri arasındaki benzerliklere değinmekte; kodlamanın düşünme biçimimizi gerçekten etkileyebilecek ve eğitimsel ve toplumsal değişim yaratabilecek bir okuryazarlık haline gelme potansiyeli üzerine durmaktadır. Kitap erken çocukluk döneminde kodlamayı tanıtmak için önemli olabilecek iki ana metaforu ileri sürmektedir: Oyun Alanı Olarak Kodlama ve Okuryazarlık Olarak Kodlama.

Kitabın ikinci baskısı, erken çocukluk döneminde kodlama öğretimine eğlenceli ve gelişimsel olarak uygun bir yaklaşımı ele almaktadır. Bu baskıda ayrıca ScratchJr ve KIBO ile kendi programlama projelerini oluşturan çocukların, öğretmenlerin ve ebeveynlerin durum çalışmalarının yanı sıra öğretim programı etkinlikleri, kısa hikayeler ve projeler hakkında daha fazla örnek sunulmaktadır. Marina Umaschi Bers, Tufts Üniversitesinde (ABD) Eliot-Pearson Çocuk Çalışmaları ve İnsani Gelişim Bölümünde profesördür. Yeni öğrenme teknolojileri aracılığıyla olumlu çocuk gelişimini desteklemek için yenilikçi yöntemleri araştırdığı Gelişim Teknolojileri (DevTech) araştırma grubuna başkanlık etmektedir. Marina, MIT Medya Laboratuvarı ve PICO şirketi ile ScratchJr programlama dilini geliştirmiştir. Aynı zamanda, 4 ila 7 yaş arası çocuklar için ahşap bloklarla programlanabilen (ekrana ihtiyaç duyulmayan) bir robot platformu olan KIBO'nun da geliştiricisidir. Bers, bu kitabında her iki programlama dilini ayrıntılı ele almaktadır.

Sayfa Sayısı : 240

Ebat : 16x23.5 cm

Cilt Tipi : İNCE KAPAK

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786258044508

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim