Pegem Akademi Anlam Bilim Araştırmaları 1

% 15

İNDİRİM

252.00 TL 213.07 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo

Anlam, dış dünyadaki bir varlığın veya dildeki bir birimin aktardığı kavram ve içerik için kullanılan bir karşılıktır. Bununla birlikte anlam örgüsü, bir dilin söz, söz öbeği ve cümle kullanımlarıyla gerçekleşen bir bütün olarak da düşünülebilir. Dilde yalın bir anlamdan ziyade sözcüklerin bireylere ve yazınsal metinlere göre farklılık gösteren anlamlandırmalar dikkat çeker. Anlamın dildeki işleyiş ve kullanımı ise anlam biliminin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Türkçenin tarihsel ve çağdaş dönemlerinin Türklük Bilimi araştırmacıları tarafından anlam bilim yöntemleriyle ele alınması noktasında önemli ilerlemeler görülmektedir. Bu çalışma da, Türkçenin çeşitli anlam özelliklerine temas eden yazıların bir araya getirilmesi çabasının bir sonucudur. Kitapta, Türkçenin tarihsel ve çağdaş dönemlerini kapsayan ve anlam derinliklerine temas eden renk adları, kuş adları, deyimler, metaforlar, örtmeceler, duvar yazıları, benzetmeler vb. gibi birçok konuda araştırmalara yer verilmiştir.

Anlam bilimin farklı kollarına ait yazılardan oluşan bu çalışmanın temel amacı, Türkçenin "Anlam" özellikleri temelinde yeni görüşleri paylaşmak ve güncel anlam bilim araştırmalarına katkıda bulunmaktır.

 

Sayfa Sayısı : 366

Ebat : 16x23.5 cm

Cilt Tipi : Ciltsiz

Basım Dili : Türkçe

Baskı Yeri : Ankara

Barkod : 9786258325782

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişimi Nasıl İptal ve İade Edebilirim?

Kitapalisveris.com 'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali ve iadesi için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra " siparişler => iptal işlemleri " bölümünden sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliksiz siparişlerde iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

2. Dilerseniz ana sayfada yer alan " iletişim " bölümünden mesaj göndermek suretiyle de siparişinizi iptal edebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Nakit yada kredi kartı ile ödemiş olduğunuz tutar tatil günleri hariç en  geç  7  gün içerisinde hesabınıza iade edilecektir. 

Satın Aldığım Ürünleri İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Sitemizde satılan tüm ürünler, baskı hatalarına (sayfa sayısının hatalı basılması, eksik sayfanın olması vb.) karşı kitapalisveris.com garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünle ilgili bir sorun yaşar ve iade etmek  istediğiniz takdirde, 14 gün içinde iletişim sayfasından , bilgi@kitapalisveris.com e-posta yada iletişim sayfamızdaki telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda, sizinle iletişime geçilecektir. Hiçbir ücret ödemeden aynı ürünü yeniden alabilecek veya hesabınıza ürün bedeli iade edilecektir.

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri ürünlerinde cayma hakkı ve iade kabul edilmemektedir. 

Müşteri memnuniyeti adına müşteri kaynaklı iade kabul edildiğinde kargo ücreti tamamen müşteri tarafına ait olacaktır. Müşterinin siparişi iade sonrası ücretsiz kargo limitinin altına düştüğünde geliş ve gidiş kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim